پوستجوشهمه

رفع سریع جوش صورت با روش های تضمینی

برای بسیاری از ما پیش آمده است که در بدترین شرایطی که اصلا انتظارش را نداشته ایم ، صورتمان جوش زده است. اولین چیزی که در این لحظه به نظر میرسد این است که چقدر بدشانس هستیم! اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و یا صورتتان همیشه جوش میزند ، برای رفع سریع جوش صورت حتما این مقاله را تا پایان بخوانید.

شاید این مطلب به دردتان بخورد : درمان سریع جوش صورت با روش های بی نظیر

تیم زیباشیم به شما تضمین میدهد که بعد از خواندن این مقاله و استفاده از راهکارهای آن ، به روش های درمان جوش صورت پی برده و از شر جوش های مزاحم خلاص خواهید شد. با زیباشیم همراه باشید.

رفع فوری جوش صورت

رفع سریع جوش صورت چطور امکان دارد؟

رفع سریع جوش صورت مراحل و روش های مختلفی دارد که هر کدام از آنها تاثیر خودش را میگذارد. در این مقاله سعی کرده ایم بهترین روش ها برای از بین بردن سریع جوش صورت را با شما در میان بگذاریم.

برای از بین بردن سریع جوش های صورت پوستتان را آماده کنید

در بیشتر مواقع پوست صورت به دلیل تجمع آلودگی ها ، سلولهای مرده پوست و تشرح زیاد چربی ، دچار جوش میشود.

منافذ پوست به وسیله ی موارد ذکر شده بسته میشوند و در نتیجه چربی های تولید شده در زیر پوست تجمع کرده و محل مناسبی برای رشد باکتری ها و ایجاد شدن جوش میشوند.

برای رفع سریع جوش صورت ، اولین کاری که باید انجام دهید ،عادت به شستشوی مرتب پوست با مواد شوینده مناسب نوع پوستتان است.

رفع فوری جوش صورت

رفع سریع جوش صورت با انتخاب شوینده مناسب و ضد جوش

برای شستشوی صورت های جوش دار باید دقت کنید که به هیچ عنوان از لیف استفاده نکنید. این کار التهاب پوست را بیشتر میکند.

برای شستشو از شوینده های ملایم مانند کرم ها و ژل های مخصوص شستشوی صورت استفاده کنید. همچنین دقت کنید برای شستشو از آب گرم ( نه داغ ) برای شستشو استفاده کنید.

برای از رفع سریع جوش صورت میتوانید از صابون های مخصوص جوش صورت نیز استفاده کنید. برای انتخاب بهترین صابون ضد جوش میتوانید مقاله ی زیر را مطالعه کنید.

شاید این مقاله به دردتان بخورد : بهترین صابون برای جوش صورت چیست؟

از بین بردن سریع جوش صورت با لایه برداری پوست

برای بهبود پوست های مستعد جوش ، میتوانید از اسکراب ها نیز استفاده کنید. در هنگام خرید اسکراب دقت کنید. چرا که اسکراب های حاوی پوست هسته زرد آلو و گردو میتوانند برای پوست های جوش دار ، ایجاد حساسیت کرده و اوضاع را بدتر کنند.

هنگام خرید اسکراب سعی کنید از اسکراب های ملایم انتخاب کنید. ضمنا برای لایه برداری پوست  و رفع سریع جوش صورت ، نیازی به خرید اسکراب نیست.  شما میتوانید یک لایه بردار فوق العاده در خانه خودتان تهیه کنید.

مواد مورد نیاز برای تهیه اسکراب شکر :

  • ½ پیمانه شکر
  • ½ پیمانه روغن (روغن زیتون یا روغن نارگیل)
  • روغن های اسانسی (اختیاری)

مواد بالا را با یکدیگر مخلوط کرده و بعد از بخور دادن صورت با بخار آب گرم به مدت ده دقیقه ، این اسکراب را روی صورتتان به آرامی و باحرکات دورانی ماساژ دهید. این کار باعث میشود سلول های مرده پوست جدا شده و پوستتان طراوت و شادابی فوق العاده ای به خود بگیرد.

رفع فوری جوش صورت

رفع سریع جوش صورت و حفظ رطوبت پوست

رفع سریع جوش صورت بدون مرطوب کردن پوست بی معناست. هنگامی که شما از شوینده های مختلف برای برطرف کردن سلول های مرده پوست و باکتری ها استفاده میکنید، در نتیجه پوستتان به سمت خشک شدن میل میکند. بنابراین باید از مرطوب کننده استفاده کنید.

علاوه بر این ، مرطوب کننده ها باعث میشوند پوست سریع تر ترمیم شود . حفره های پوست را میبندد. در برخی از ترکیبات کرم های مرطوب کننده ضد جوش از انواع مختلف ضدباکتری، ضدمیکروب و سفت کننده استفاده می کنند تا با جوش مبارزه کرده و پوست را تمیز کنند.

اگر با محدودیت زمان برای تمیز کردن پوست تان روبه رو هستید، کرم های مرطوب کننده سریعترین و موثرترین روش برای مقابله با جوش هستند.

شاید این مطلب به دردتان بخورد » درمان قطعی جوش صورت با روش های طلایی

استفاده از بنزوئیل پروکساید برای از بین بردن سریع جوش صورت

کرم بنزوئیل پروکساید میتواند برای رفع سریع جوش صورت مفید باشد. این دارو باکتری های مولد جوش را از بین می برد.

هنگام خرید دقت کنید چرا که غلظت های مختلفی از این دارو وجود دارد، اما بنزوئیل پروکساید ۲٫۵% به اندازه ی غلظت ۵-۱۰% موثر است و حساسیت کم تری برای پوست ایجاد می کند.

بنابراین نیازی نیست حتما دوز و غلظت بالاتر آن را تهیه کنید. این کرم علاوه بر تاثیر خوب برای از بین بردن سریع جوش ها ، لایه سلول های مرده پوست را از بین برده و آن را روشن تر و جوان تر از پیش می کند.

رفع فوری جوش صورت

رفع سریع جوش صورت با اسید سالیسیلیک

اسید سالیسیلیک سرعت پوست اندازی و رشد سلول های جدید را افزایش می دهد. بنابراین برای بهبود و ترمیم پوست و جوش مفید است.

تحوه ی استفاده از کرم : قبل از خواب و بعد از شست و شوی صورت، مقدار کمی از اسید سالیسیلیک را روی مناطق آسیب دیده بمالید.

شاید این مطلب به دردتان بخورد : معرفی بهترین کرم ها برای جوش صورت

مرطوب کننده های طبیعی را دست کم نگیرید

بهترین کرم ها و مواد مراقبتی پوست از گیاهان و میوه های مختلف تهیه میشوند. این یعنی برای درمان هرچیزی کی راه حل در طبیعت وجود دارد که خداوند آن را برای ما قرار داده است. پس شما میتوانید از این روش ها برای رفع سریع جوش صورت استفاده کنید.

پوست موز را امتحان کنید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید پوست موز در درمان نیش پشه و حشرات موثر است. از پوست موز برای کاهش التهاب جوش نیز استفاده میشود. برای این کار آن را به آرامی بر روی مناطق آسیب دیده بکشید.

روش دوم برای استفاده از پوست موز این است که آن را با کمی نمک و یک قاشق چای خوری سرکه مخلوط کرده و به مدت ۷ دقیقه روی پوست بگذارید. سپس آن را با شوینده صورت بشویید و خشک کنید.

چای سبز منبع سرشار آنتی اکسیدان

چای سبز یک مرطوب کننده سرشار از آنتی اکسیدان است که با نشانه های پیری و رادیکال های آزاد مبارزه می کند.

برای استفاده از چای سبز نیازی نیست از برگ آن استفاده کنید. شما میتوانید از تی بگ یا همان چای کیسه ای نیز بهره بگیرید.

یک چای کیسه ای را در آب گرم بیندازید، سپس چای کیسه ای خیس خورده را در آورده و بر روی نواحی آسیب دیده بگذارید.

گوجه فرنگی برای از بین بردن سریع جوش صورت

گوجه فرنگی را دست کم نگیرید. گوجه حاوی یک اسید است که مانند یک سرباز آماده به جنگ ، با جوش ها میجنگند و آن ها را از بین میبرد. این اسید با باکتری ها مبارزه کرده و منافذ را جمع می کند.

برای استفاده از گوجه فرنگی برای رفع سریع جوش صورت ، نیمی از یک گوجه را به یک سمت صورت و نیم دیگرش را به سمت دیگر بمالید.

رفع فوری جوش صورت

رفع سریع جوش صورت با این روش ها

رفع سریع جوش صورت زمانی امکان پذیر است که شما دو مرحله قبل یعنی شستشو و پاکسازی و همچنین مرطوب کردن پوست را مرتب انجام بدهید. اگر دو مرحله ی قبل را به خوبی پشت سر گذاشته اید ادامه این مقاله را بخوانید تا روش های برطرف کردن جوش صورت را به شما معرفی کنیم.

رفع سریع جوش صورت با استفاده از آب سرد

برخلاف آب گرم و بخار آن که منافذ پوست را کاملا باز میکنند ، آب سرد منافذ را منقبض میکند. اما این چه سودی برای جوش های صورت دارد؟

همانطور که گفتیم جوش های صورت به دلیل حبش شدن چربی تولید شده توسط پوست ، در زیر آن به وجود می آیند. آب سرد با منقبض کردن پوست ، باکتری ها و چربی ها را از پوست خارج میکند.

در طول روز چند بار صورتتان را با آب سرد به آرامی بشویید.

رفع فوری جوش صورت

رفع سریع جوش صورت با یخ

یخ همانند آب سرد عمل میکند. یک قطعه یخ را روی ناحیه ملتهب شده از جوش بگذارید. یخ را به قدری روی آن بمالید تا کرخت شود. سپس دست از این کار بکشید و به صورت خود استراحت دهید تا دوباره گرم شود.

دقت کنید برای استفاده از این روش نباید به صورت مستقیم یخ را روی صورت بزنید. آن را درون یک پارچه نخی تمیز ویا یک نایلون فریزر قرار داده و روی صورتتان به آرامی ماساژ دهید.

شاید این مطلب به دردتان بخورد » یخ برای جوش صورت با معرفی کامل همه روش های استفاده از آن

یخ با انقباض مویرگ های زیر پوست، اندازه ی جوش را کاهش می دهد و اگر جوش شما دردناک است، درد آن را نیز کاهش خواهد داد. این راه یکی از بهترین راه ها برای کاهش سایز جوش ها در کوتاه مدت است.

از بین بردن سریع جوش با روغن درخت چای

روغن درخت چای خاصیت ضد باکترایی دارد و برای از بین بردن سریع جوش صورت بسیار مفید است.

 برای استفاده از روغن درخت چای با یک قطره چکان کمی از روغن را برداشته و به مقدار نیاز روی نواحی آسیب دیده بزنید. دقت کنید بیش از اندازه استفاده نکنید.

این ماده همچنین خواص ضدالتهابی دارد که می تواند اندازه جوش و قرمزی آن را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

رفع فوری جوش صورت

رفع سریع جوش صورت با آسپرین

برای از بین بردن جوش صورت در یک روز از قرص آسپرین کمک بگیرید. کمی قرص آسپرین را خرد کنید و با استفاده از اندکی آب آن را به یک خمیر تبدیل کنید.

با ملایمت خمیر را روی جوش قرار داده و کاملا آن را بپوشانید و اجازه دهید خشک شود. بعد از حدود 30 دقیقه ، ماسک شروع به ریزش میکند. پس از تکیل این فرآیند ، صورتتان را با آب ولرم بشویید.

آسپرین یک ضدالتهاب دیگر است، به این معنی که با التهاب مبارزه خواهد کرد و جوش ها کمتر نمایان خواهند شد. اجازه دهید خمیر آسپرین در طول شب با جوش مبارزه کند.

از بین بردن جوش با خمیردندان

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید خمیر دندان می تواند برای از بین بردن جوش صورت در یک روز مناسب باشد و التهاب جوش را کاهش دهد.

این روش، روش مناسبی برای تمیز کردن پوست نیست و بهتر است از روش های توضیح داده برای پاکسازی پوست استفاده کنید.

هنگام استفاده از خمیر دندان برای رفع سریع جوش صورت مطمئن شوید که برای این کار از خمیردندان های طبیعی استفاده میکنید.

شاید این مطلب به دردتان بخورد : خمیر دندان برای جوش صورت فوق العاده است !

برخی از خمیردندان ها حاوی لوریل سولفات سدیم هستند که باعث تحریک پوست می شوند. بنابراین قبل از استفاده آن را بررسی کنید.

ضمنا خمیر دندانی که استفاده میکنید باید از نوع معمولی باشد و خمیر دندان های مخصوص سفید کردن دندان ها و خمیر دندان های ژله ای برای از بین بردن سریع جوش مناسب نیستند.

رفع فوری جوش صورت

رفع سریع جوش صورت ؛ شناسایی دلایل جوش زدن صورت

رفع سریع جوش صورت ، موضوعی بود که در مورد آن قدم به قدم توضیح دادیم. حال شاید بهتر باشد کمی در مورد دلایل جوش زدن صورت نیز بدانید. هرچه قدر در مورد جوش ها بیشتر بدانید ، بهتر میتوانید با آنها مقابله کنید.

خواب کامل و تاثیر آن بر رفع سریع جوش صورت

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما خواب از جمله مواردی است که روی سلامتی و همچنین زیبایی تاثیر گذار است. کمبود خواب می تواند موجب تغییر هورمون ها شود که در نهایت منجر به پیدایش جوش خواهد شد.

بدن در هر سنی ، مدت زمان خواب مورد نیاز خودش را دارد اما به طور کلی هر انسان باید  هر شب ۸ ساعت کامل را بخوابد.

رفع فوری جوش صورت

استرس همیشه خطرناک است

در طول روز به خاطر دلایل مختلف دچار استرس میشویم. از مسائل مالی گرفته تا رانندگی و مسائل زناشویی و خانواده ! اگر میخواهید پوست زیبای داشته باشید تنها راه این است که استرس را از زندگی خود بیرون کنید. همچنین برای رفع سریع جوش صورت نیز کنترل استرس امری مهم و ضروری است.

بین استرس و جوش رابطه ی مستقیمی وجود دارد. سلول های تولید چربی که عامل اصلی به وجود آمدن جوش هستند در مواجه با استرس کنترل خود را از دست می دهند و بیش از حد معمول تولید چربی میکنند.

مدیتیشن را برای رفع سریع جوش صورت جدی بگیرید

روش های مختلفی  برای کاهش استرس وجود دارد. از بین این روش های متنوع می توانید تکنیک های مدیتیشن را امتحان کنید. روی بدنتان کنترل داشته باشید، روی تنفستان تمرکز کنید.

شاید مدیتیشن کمی زمان بر باشد، اما ارزشش را خواهد داشت. برای گرفتن نتیجه بهتر پیشنهاد میکنیم در کلاس مدیتیشن ثبت نام کرده و همراه با چند نفر دیگر تمرین کنید.

رفع فوری جوش صورت

از بین بردن سریع جوش ها و رابطه ی تمیزی موها با جوش زدن

برخورد موهای چرب باعث میشوند تا پوست پیشانی و صورت چرب شده و آماده ی به وجود آمدن جوش شود.  چربی حاصل از پوست و مو که به روبالشتی منتقل می شود عامل جرم و در نتیجه آن التهاب است.

برای جلوگیری از این مشکل میتوانید از یک پارچه ی تمیز برای قرار دادن روی بالش استفاده کنید و هر روز آن را بشویید. این کار میتواند به بهبود و رفع سریع جوش صورت کمک کند.  اگر موهای بلندی دارید، آن را پشت سر بسته و دور از صورت نگه دارید.

ورزش و رفع سریع جوش صورت

ورزش از جمله مواردی است که برای تنظیم گردش خون ، زیبایی و سلامت بدن و پوست بسیار مفید است.  در هنگام ورزش کردن موارد زیر را حتما رعایت کنید.

  • اول اینکه اگر در فضای باز ورزش می کنید همیشه ضدآفتاب استفاده کنید. اگر در برابر آسیب های اشعه آفتاب از پوست تان مراقبت نکنید، مزایای گردش خون بی فایده خواهد بود. از یک کرم ضدآفتاب ملایم استفاده کنید که پوست را تحریک نکند و همچنین دارای spf  بالای 15 باشد.
  • بعد از ورزش، حمام کنید و یا حداقل صورتتان را با شوینده مناسب بشویید. تعریق، منافذ پوست را با نمک می پوشاند.
رفع فوری جوش صورت

حذف محصولات لبنی برای کاهش جوش های صورت

حساسیت بسیاری از افراد موجب شده تا روی شیر و محصولات لبنی تحقیقات زیادی صورت بگیرد. مطالعات متعددی که پیرامون رابطه جوش و محصولات مشتق از شیر انجام شده است، نشان می دهد که هورمون موجود در شیر موجب بروز جوش می شود.

پس اگر شما هم دارای جوش هستید ، پیشنهاد میکنیم برای بهبود وضعیت جوش ها و همچنین رفع سریع جوش صورت مصرف لبنیات را به حداقل برسانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
درمان هر نوع جوشی «فقط در 15 روز» برای اولین بار در ایرانمیخوام بیشتر بدونم
+
بستن