تناسب اندامرژیم لاغریهمه

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن ؛ 4 برنامه لاغری سریع

توی هر برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن بهتره نکات زیر رو مد نظر داشته باشین. این نکات بهتون کمک میکنه که بتونید کاهش وزن همراه با سلامتی داشته باشید. در قدم اول خوردن صبحانه رو حتما جدی بگیرید. هیچ برنامه غذایی درست و حسابی برای کاهش وزن وجود نداره که در اون وعده صبحانه حذف شده باشه. حتی رژیم های لاغری سریع و رژیم کتوژنیک هم با وجود کیفیت بالایی که دارن از صبحانه به هیچ وجه صرف نظر نکردن.


کارشناس تغذیه و تناسب اندام

با حذف صبحانه در انواع برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن، تنها زمینه رو برای آسیب رسوندن به بدن خودتون مهیا میکنید. حذف صبحانه باعث میشه تا در طول روز همیشه احساس گرسنگی داشته باشید و در نتیجه از میان وعده های بیشتری برای رفع گرسنگی استفاده کنید. علاوه بر این باید توجه ویژه ایی هم نسبت به سبک زندگیتون داشته باشید. صرفا با رعایت کردن وعده های غذایی نمیشه از برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن نتیجه گرفت.

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن

آشنایی با 4 برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن در بازه های مختلف زمانی به افراد پیشنهاد میشه.   حداقل طول این دوره ها از یک روز شروع میشه و میتونه به هفته، ماه و حتی سال هم ختم بشه. از انواع برنامه های رژیمی میشه به برنامه مکس پلانک، رژیم نظامی، رژیم تخم مرغ و رژیم سیب اشاره کرد.

به طور کلی برای کاهش وزن توصیه میشه از برنامه های غذایی طولانی مدت استفاده کنید تا فرایند کاهش وزن با کمترین میزان آسیب دیدگی اجرا بشه. اما مسئله ای که وجود داره این هست که گاهی اوقات افراد ناگزیر به کاهش وزن در کوتاه مدت میشن که در کنار این موضوع باید ریسک اون رو هم قبول کنند.

بیش از 7 کیلو لاغری در یک دوره ( 21 روزه )

برگزیده موثرترین رژیم لاغری ایران در سال 97 و 98

بیش از 10000 نتیجه مثبت و فوق العاده نشانه ی قدرت و منحصر به فرد بودن رژیم کتوژنیک Z217  است.

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن

برنامه شماره 1 : کاهش 5 کیلو وزن در دو هفته

برای کاهش وزن پنج کیلویی در دو هفته، از رژیم های متفاوتی میشه استفاده کرد که در همه ی اونها سعی میشه مقدار استفاده از سبزیجات و میوه ها بیشتر بشه. برای نتیجه گرفتن باید حتما از نوشیدن آبمیوه های صنعتی و مشروبات الکلی خودداری کنید. مصرف انواع پاستا و شکر رو هم محدود و یا حتی حذف کنید.

در طول روز فقط احازه دارین یک فنجان قهوه بنوشید. برای بیشتر از این مثدار باید از چای سبز استفاده کنید. سعی کنید محصولات لبنی تازه، کم چرب و ارگانیک مصرف کنید. در طول  برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن نوشیدن آب رو هم به هیچ وجه فراموش نکنید. نوشیدن آب ولرم خیلی بهتر از نوشیدن آب سرد و خنک هست. این از نظر طب سنتی کاملا ثابت شدس.

نکات مهم این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن

با شروع برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن، سعی کنید بشقابهاتون رو  کوچک کنید تا حجم غذا براتون کم نشون داده نشه. زمان بیداری و خوابتون رو هم تنظیم کنید. بعد از ساعت 9 شب دیگه سراغ غذا خوردن نرید و سعی کنید صبحانه رو تا قبل از هشت صبح میل کنید. با شروع این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن بهتره با توجه به شرایط فیزیکی و جسمانی خودتون، یک فعالیت مناسب ورزشی رو هم در نظر بگیرید.

دستورهای غذایی برنامه شماره 1

ماکس پلانک برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن در دو هفته هست که مدعیه میتونه بیش از 5 کیلو گرم وزن رو در دو هفته کم کنه.  در این برنامه رژیمی برای  اولین وعده صبحانه  فقط قهوه در نظر گرفته شده که البته نباید با شیر و یا شکر ترکیب شده باشه.

وعده ی صبحانه 

میتونید به هر مقداری که تمایل دارین در اولین روز قهوه بنوشید. در روزهای دوم تا چهارم در کنار قهوه ، یک واحد نان هم میتونید داشته باشید.  در روز پنج در کنار قهوه میتونید هویج و لیمو بخورید.  در روز ششم صبحانه شامل قهوه و یک واحد نان هست.  در روز هفتم هم صبحانه شامل چایی و آبلیمو است.

در این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن وعده های ناهار در طول هفته به شرح زیر خواهد بود:
 1. روز اول: دو عدد تخم مرغ پخته به همراه اسفناج
 2. روز دوم: یک استیک بزرگ به همراه سالاد و یا میوه
 3. روز سوم: دو عدد تخم آب پز و سالاد و گوجه
 4. روز  چهارم: یک عدد تخم مرغ ابپز، هویج و پنیر سوئیسی
 5. روز پنجم:  ماهی بخارپز به همراه گوجه
 6. روز ششم:  مرغ گریل شده
 7. روز هفتم: استیک گریل شده و میوه دلخواه
وعده های شام در طول هفته
 1. روز اول:  سه عدد بیف استیک به همراه سالاد و کرفس
 2. روز دوم:  همبرگر کاملا پخته شده
 3. روز سوم: همبرگر کاملا پخته شده به همراه سالاد
 4. روز  چهارم: میوه به همراه ماست
 5. روز پنجم:  استیک به همراه سالاد
 6. روز ششم:  دو عدد تخم مرغ آبپز و هویج
 7. روز هفتم: دلخواه

این برنامه مناسب چه کسانی است؟

این برنامه غذایی رژیم لاغری برای کاهش وزن به عنوان رژیم سریع یاد میشه. بنابراین افرادی میتونن اون رو شروع کنن که به لحاظ جسمانی در سلامتی کامل قرار داشته باشن. اون دسته از افرادی که به بیماریهایی مثل دیابت، میگرن، گوارشی و کلیه مبتلا هستن، باید از پزشک متخصص مشاوره بگیرند. همچنین استفاده از این روش برای افراد مسن و نوجوانان در حال رشد هم پیشنهاد نمیشه.

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن

برنامه شماره 2: کاهش 4.5  کیلو وزن در یک هفته

این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن، به کاهش وزن سه روزه نیز مشهور است.  در این برنامه،  سه روز برنامه رژیمی دریافت شده و سپس چهار روز استراحت داده می شود و به این ترتیب برنامه برای هفته بعد دوباره تکرار می شود، تا زمانیکه که کاهش وزن مورد نظر اتفاق بیفتد.  این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن، به کاهش وزن نظامی نیز مشهور است چرا که گفته می شود از آن برای تنظیم کردن وزن سربازان نیز استفاده شده  است. این رژیم لاغری، یک رژیم لاغری کم کالری است که ادعا می کند در طول یک هفته، می تواند کاهش وزن چشمگیری را منجر شود.

نکات مهم این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن

برای موفقیت در این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن در سه روز اول هفته باید وعده های کم کالری غذایی رو در صبحانه، ناهار و شام دریافت کنید. در این روش هیچ میان وعده ایی برای بین وعده های اصلی غذایی در نظر گرفته نشده و در هر روز  بین 1100 تا 1400 کالری دریافت میکنید.

این میزان دریافت کالری برای بزرگسالان بسیار کمتر از  میانگین استاندارد اون هست. در فاز دوم این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن به مدت چهار روز  یک برنامه غذایی سالم و کم کالری به شما پیشنهاد داده میشه. در فاز اول رژیم، میزان دریافت کالری به شدت محدوده و در فاز دوم از شدت محدودیت اون کم میشه. اما همچنان دریافت کالری محدود به عنوان هدف در نظر گرفته میشه. در طی این رژیم نوشیدن آب رو فراموش نکنید.

دستورهای غذایی این برنامه

وعده های غذایی در طی سه روز در این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن به این صورت پیشنهاد شده :

 روز اول:
 • وعده صبحانه : یک اسلایس  نان تست به همراه دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی
 • وعده ناهار: یک اسلایس نان تست، یک فنجان قهوه و یا چای، نصف گریپ فروت
 • وعده شام: 85 گرم گوشت به همراه یک فنجان سبزیجات سبز، یک  عدد سیب کوچک، نصف یک موز، یک فنجان بستنی وانیل.
روز دوم:
 • وعده صبحانه : یک اسلایس  نان تست به همراه یک عدد تخم مرغ آب پز، نصف یک موز، یک فنجان چای و یا قهوه
 • وعده ناهار: یک عدد تخم مرغ آبپز، یک فنجان پنیر کاتیج، 5 قطعه کراکر نمکی، یک فنجان قهوه و یا چای.
 • وعده شام: دو عدد سوسیس بدون نان، نصف فنجان بروکلی و نصف فنجان هویج، نصف یک موز، نصف یک فنجان بستنی وانیلی.
روز سوم:
 • وعده صبحانه: یک اسلایس پنیر چدار ( یک اونس)، 5 عدد کراکر نمکی، یک عدد سیب کوچک، یک فنجان قهوه و یا چای
 • وعده ناهار: یک اسلایس نان تست، یک عدد تخم مرغ که به هر شیوه می توانید آن را بپزید، یک فنجان قهوه و یا چای
 • وعده شام: یک فنجان ماهی تن، نصف یک موز، یک فنجان بستنی وانیلی.

نکته ی مهمه » در فاز دوم این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن، محدودیت غذایی وجود ندارد اما باید به گونه ایی برنامه غذایی خود را تنظیم کنید که در هر روز بیش از 1500 کالری انرژی دریافت نکنید.

این برنامه برای چه کسانی مناسب است؟

این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن برای اون دسته از افرادی که در سلامتی کامل به سر میبرن میتونه مورد استفاده قرار بگیره. اما در هر حال برای شروع اون باید با یک متخصص مشورت بشه تا شرایط بدنی شما برای این مورد رو ارزیابی کنه. همچنین این برنامه به  افراد میانسال پیشنهاد نمیشه.

بیش از 7 کیلو لاغری در یک دوره ( 21 روزه )

برگزیده موثرترین رژیم لاغری ایران در سال 97 و 98

بیش از 10000 نتیجه مثبت و فوق العاده نشانه ی قدرت و منحصر به فرد بودن رژیم کتوژنیک Z217  است.

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن

 برنامه شماره 3: کاهش 5 کیلو وزن در یک هفته

از  رژیم تخم مرغ به عنوان رژیم لاغری هلندی هم یاد میشه. این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن ادعا میکنه که میتونه در طول یک هفته 5 کیلو کاهش وزن رو برای شما در پی داشته باشه. در رژیم های لاغری زود بازده سعی بر این هست تا  بدن میزان کالری و چربی کمی رو دریافت کنه.

در این رژیم هم شما باید بیش از اونچه که کالری دریافت میکنید بسوزونید تا در مدت زمان یک هفته بتونید 5 کیلو وزن کم کنید. دقت داشته باشید ادامه این رژیم بیش از یک هفته میتونه آسیب جدی به بدن وارد کنه. بنابراین چنانچه در طول یک هفته به هدف خودتون نرسیدین، به مدت دو هفته به بدنتون استراحت بدین و بعد این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن رو دوباره شروع کنید.

نکات مهم این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن

رژیم های لاغری سریع معمولا به بدن شوک وارد میکنن. نکته اول در هر برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن حفظ سلامتی بدن هست که این باید برای خود شما هم اولویت باشه. بنابراین قبل از شروع حتما به فاکتورهایی میزان اضافه وزن، شرایط جسمی، جنسیت، سن و میزان فعالیت بدنی توجه داشته باشین.

همچنین اگر از بیماری خاصی رنج می برین که در اثر تغییر رژیم غذایی ممکنه وضعیتش بدتر بشه، حتما با مشورت پزشک متخصص اقدام به شروع این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن کنید. درصورتی که مایل باشید کاهش وزن رو در تعداد روزهای بیشتری داشته باشید، توصیه میشه هر هفته روز دوم و سوم این رژیم کاهش وزن رو تکرار کنید.

در این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن از روغن در سالاد استفاده نکنید و چای و قهوه رو حتما بدون شکر و شیر مصرف کنید. ضمناً اجازه نوشیدن مشروبات الکلی رو هم ندارید. تخم مرغ ها رو میتونید به روش های دلخواه بپزید، اما در هر صورت باید بدون کره باشه.

دستورهای غذایی این برنامه

در این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن میزان و نوع وعده صبحانه در طی هفت روز ثابت میمونه.

وعده صبحانه: یک عدد گریپ فروت، یک تا دو عدد تخم مرغ ، نوشیدن چای و یا قهوه.

روز اول:
 • وعده ناهار: سه عدد تخم مرغ، گوجه ، چای و قهوه
 • وعده شام: سه  عدد تخم مرغ، سالاد میکس، یک اسلایس ….
روز دوم:
 • وعده ناهار: یک تا دو عدد تخم مرغ، گریپ فروت، چایی یا قهوه
 • وعده شام:  استیک، گوجه فرنگی، کاهو، کرفس، اسفناج، خیار
روز سوم:
 • وعده ناهار: یک تا دو عدد تخم مرغ، گوجه، اسفناج
 • وعده شام: دو قطعه استیک گوشت بره  یا معمولی
روز  چهارم:
 • وعده ناهار: سالاد میکس، گریپ فروت، چای و یا قهوه
 • وعده شام:  تخم مرغ، کوارک، قهوه یا چای، ….
روز پنجم:
 • وعده ناهار:  اسفناج، چای و یا قهوه
 • وعده شام:  ماهی با درصد چربی پایین مانند سالمون یا تن، سالاد میکس
روز ششم:
 • وعده ناهار:  سالاد میوه( میوه از هر نوعی می تواند باشد)
 • وعده شام: استیک، کاهو، گوجه و خیار، چای و یا قهوه
روز هفتم:
 • وعده ناهار: کباب گوشت مرغ، گوجه و گریپ فروت، چای و یا قهوه
 • وعده شام: سوپ سبزیجات، مرغ، گوجه فرنگی، خیار، کلم پخته شده، کرفس ،  گریپ فروت، چای و یا قهوه.

این برنامه برای چه کسانی مناسب است؟

همیشه یادتون باشه برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن در یک بازه زمانی کوتاه ممکنه باعث تغییر خلق و خو، تغییر سیستم گوارشی، ریزش مو و چین و چروک پوست بشه. بنابراین به طور کلی استفاده از این رژیم ها برای افرادی که بیماری خاص دارن، نوجوانان در سنین رشد و افراد سالخورده مناسب نیست.

علاوه بر این رژیم های لاغری کوتاه مدت میتونه تاثیر منفی روی سیکل قاعدگی بانوان هم داشته باشه. بنابراین بهترین راه حل برای اینکه مطمئن بشید که آیا این رژیم مناسب حال شما هست یا نه، مراجعه به مشاور و یا پزشک متخصص هست. ضمناً این تصور رو هم باید از خودتون دور کنید، که سلامتی کامل داشتن این اجازه رو به شما میده که هر نوع رژیمی رو تجربه کنید.

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن

برنامه شماره 4: کاهش 2.7 کیلوگرم پوند در  5 روز

رژیم سیب رو به عنوان رژیمی که باعث کاهش وزن در 5 روز میشه میشناسیم. در این رژیم لاغری سعی میشه با استفاده از سیب، حجم بالایی از فیبر برای بدن تامین بشه و در عین حال کالری کمتری برای بدن مهیا میشه.  هر چه قدر مقدار دریافت فیبر بیشتر باشه، شخص بیشتر احساس سیری میکنه و در نتیجه کمتر سراغ خوردن غذا میره.

در این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن، توصیه میشه تا از سیب و پوست اون استفاده بشه. با شروع یک برنامه رژیمی کوتاه مدت و سریع، مجبور هستین مواد غذایی محدودی رو برای بدن مهیا کنید که ممکنه توانایی برآورده کردن همه نیازهای بدن رو نداشته باشن. به همین خاطر این رژیم برای طولانی مدت به هیچ وجه توصیه نمیشه.

نکات مهم این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن

نکته مهم در شروع این برنامه لاغری برای کاهش وزن در دو روز اول اون هست. سعی کنید در این مدت زمان آب رو به اندازه کافی بنوشید. در طول این برنامه هروقت احساس خستگی، درد در قسمت ماهیچه ها و مفاصل داشتین، حتما رژیم رو متوقف و به پزشک مراجعه کنید.

بعضی از افراد ترجیح میندن از آب سیب برای این رژیم استفاده کنن که البته ایرادی نمیشه بهش گرفت به شرط اینکه طبیعی باشه و تازه مصرف بشه. اما نکته ای که وجود داره اینه که توصیه متخصص های تغذیه در این زمینه استفاده از سب به عنوان میوه هست نه آب سیب! از اونجایی که در این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن قبل از غذای اصلی از سیب استفاده میشه، انتظار کاهش وزن به هیچ وجه دور از ذهن نیست.

دستورهای غذایی این برنامه

در این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن ، وعده های غذایی به صورت زیر برنامه ریزی شده. دقت کنید رژیم رو برای مدت  زمان بیشتری ادامه ندین. اگر در اين مدت زمان به نتیجه دلخواه نرسیدین، یک بازه زمانی کوتاه استراحت کنید و دوباره رژیم رو تکرار کنید.

روز اول:
 • وعده صبحانه: دو عدد سیب
 • وعدم ناهار: یک عدد سیب
 • وعده شام: سه عدد سیب
روز دوم:
 • وعده صبحانه:  یک عدد سیب به همراه یک لیوان شیر و یا شیر سویا
 • روز دوم:  یک عدد سیب و یک بشقاب سالاد سبز.  سالاد شامل دو عدد هویج و نصف یک چغندر است. می توانید از برگ های سبز نعناع، روغن زیتون، نمک و فلفل برای مزه دار دار کردن آن استفاده نمایید.
 • وعده شام: دو عدد سیب
روز سوم:
 • وعده صبحانه: یک عدد سیب، یک اسلایس نان به همراه تخم مرغ کامل
 • وعده ناهار: یک عدد سیب، سالاد سبز شامل: خیار، گوجه، پیاز، برگ سبز نعناع، نمک و فلفل
 • در این مرحله می توانید به عنوان میان وعده عصر یک فنجان ماست کم چرب نیز میل کنید.
 • وعده شام:  برای شما دو انتخاب خواهید داشت. یک عدد سیب به همراه بیکن، و سالاد هویج و کلم بروکلی و یا یک عدد سیب به همراه سوپ عدس.
روز چهارم:
 • وعده صبحانه: یک عدد سیب به همراه اسموتی
 • وعده ناهار: برای ناهار دو انتخاب خواهید داشت: یک عدد سیب به همراه  سبزیجات کبابی و یا یک عدد سیب به همراه  سوپ رقیق سبزیجات.
روز پنجم:
 • وعده صبحانه: دو انتخاب می توانید داشته باشید. یک عدد سیب به همراه یک عدد تخم مرغ آبپز و یا یک عدد سیب به همراه  آب کدو
 • وعده ناهار: یک عدد سیب به همراه سبزیجات کبابی و یا به عنوان انتخاب دوم، یک عدد سیب به همراه سوپ رقیق سبزیجات
 • بعد از ناهار به عنوان میان وعده می توانید یک عدد هلو و یا دو عدد بادام مصرف کنید، همچنین برای میان وعده عصر نیز میتوانید یک عدد بیسکوییت رژیمی و یک فنجان چای سبز بخورید.
 • وعده شام: یک عدد سیب به همراه ماهی  و مارچوبه و یا یک عدد سیب به همراه لوبیا قرمز پخته شده  به همراه فلفل تند.

این برنامه برای چه کسانی مناسب است؟

برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن، به عنوان یک رژیم لاغری زود بازده و سالم شناخته میشه. بنابراین اگر جزء اون دسته از افرادی هستین که از سلامتی کامل برخوردارین با توجه به سن، جنسیت، سبک زندگی و فعالیت بدنی روزانه میتونید از این برنامه استفاده کنید که البته تشخیص اون با پزشک متخصصه. علاوه بر این استفاده از این برنامه رژیم لاغری برای کاهش وزن برای افرادی که به بیماری هایی مثل دیابت مبتلا هستن اصلا توصیه نمیشه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
در 21 روز 7 کیلو کم کنید « موفق ترین رژیم لاغری دنیا به ایران آمد»دریافت رژیم ویژه
+
بستن