پوستسیاهی و کبودی زیر چشمهمه

علت سیاهی دور چشم و شناخت تمام آنها از زبان کارشناس زیبایی

یکی دیگه از مواردی که مثل پف زیر چشم و گودی زیر چشم خیلی روی اعتماد به نفس افراد تاثیر میزاره ، سیاهی دور چشم هست. علت سیاهی دور چشم که تقریبا میشه گفت، یکی از مشکلات نسبتا شایع در بین افراد هست، موارد مختلفی داره و اغلب همراه با ورم چشم دیده میشه. این تیرگی بسته به پوست افراد ممکنه رنگی از بنفش یا آبی تا قهوه ای تیره یا سیاه داشته باشه و به ندرت موجب نگرانی در بین افراد میشه. اما در هر صورت همه ترجیح میدن سیاهی زیر و دور چشم سریع درمان بشه و این دقیقا هدف ما هم هست.


کارشناس پوست و زیبایی

آيا واقعا برای افرادی که به مشکل سیاهی و تیرگی دور چشم مبتلا هستن، هيچ كاری نمیشه كرد؟

برای پاسخ دادن به این سوال بهتره که با این بیماری و سپس علت سیاهی دور چشم کمی بیشتر آشنا بشیم. سیاهی و تیرگی دور چشم یک بیماری ایدیوپاتیک هست. یعنی بیشتر علت تیرگی دور چشم ناشناخته هست.

این مشکل توی بسیاری از افراد زمینه ی ارثی داره و شایع ترین علت سیاهی و تیرگی دور چشم انواع آلرژی هاست که میتونه از یک حساسیت ساده مثلا به بوی یک گل تا آویز گردن و… شروع بشه و به آلرژی به پنی سیلین، هوای آلوده و دود سیگار ختم بشه که مطمئنا راه حل اون خوردن انتی هیستامین نیست، بلکه باید از ماده ی حساسیت زا دوری کرد.

بعضی از افراد فکر میکنن که علت سیاهی دور چشم فقط بخاطر خستگی و کمبود خوابه. درسته که این مورد می تونه یکی از علت های تیرگی دور چشم باشه اما دلایل متعدد دیگه ای هم وجود داره که در ادامه در موردشون صحبت میکنیم.

نکته ای که به نظرم همین جا باید در موردش توضیح بدم اینه که شما میتونید تا 90% این سیاهی ها رو با یک برنامه غذایی در کنار استفاده از ماسک های طبیعی مخصوص و کرم های دور چشم از بین ببرید که البته در این مورد « پکیج درمان سیاهی دور چشم در 5 روز » ، روی سایت براتون قرار داده شده.


برای دانلود پکیج « درمان سیاهی دور چشم در 5 روز » روی دکمه ی زیر کلیک کنید

علت سیاهی دور چشم

علت سیاهی دور چشم

علت سیاهی دور چشم چیه؟

علت سیاهی و تیرگی دور چشم ها، موضوعی هست که توی این مطلب میخوایم راجع بهش خیلی تخصصی صحبت کنیم. در مورد همه شیوه های درمانی این مشکل توی یک مقاله ی جداگانه به صورت کامل توضیح دادم که میتونید اون رو مطالعه کنید.

افراد مسن و سالخورده

اولین علت سیاهی دور چشم، که قصد دارم در مورد اون صجبت کنم، بالا رفتن طبیعی سن هست که به خاطر خاصیت ارتجاعی پوست، رگ های تیره مشخص تر میشن، از طرف دیگه با ازبین رفتن بافت چربی یا کم شدن حجم آن، باعث ایجاد حالتی در زیر چشم میشه که به اون ناودان اشکی می گن.

این ناودان اشکی همون افتادگی چشم هست که این تیرگی زیر چشم رو به وجود میاره البته بعضی از افراد جوون هم دچار این مشکل میشن.

علت سیاهی دور چشم

علت سیاهی دور چشم و نازک شدن پوست زیر چشم

نازک ترین بخش از پوست بدن، پلک ها هستن که با بالا رفتن سن، پوست این قسمت نازک تر هم میشه. در حقیقت میشه گفت پلک ها پوشش نازکی در برابر نور و آلودگی های خارجی هستن و از ساختار زمینه ای چشم مثل رگ ها و عضلات حفاظت می کنن. با نازک شدن پوست زیر چشم رگ های زیر آن نمایان تر می شون و در آخر هم علت سیاهی دور چشم افراد رو رقم میزنن.

برجستگی چربی زیر چشم

با بالا رفتن سن، فرایند جذب استخوان بیشتر میشه و کاسه ی چشم بزرگتر. در نتیجه چربی ای که کره ی چشم در اون قرار داره به سمت خارج و پایین برآمده میشه. این هم یکی از علت هایی هست که هم باعث به وجود اومدن تیرگی زیر چشم میشه و هم یکی از علت های گودی زیر چشم به حساب میاد.

ژنتیک (هایپر پیگمنتاسیون: وجود رنگدانه های زیاد در پوست)

برخی از اقوام و نژاد های خاص نسبت به سایر افراد، رنگدانه های بیشتری درون پوستشون تولید میشه. در نتیجه این نواحی تیره در زیر چشم این افراد به وجود میاد. به عبارتی میشه گفت تولید رنگدانه منشاء ژنتیکی داره ( افرادی که پوست تیره ای دارن، آسیایی ها و مدیترانه ای ها طیف مختلفی از این رنگدانه ها رو شامل میشن).

تحقیقات نشون داده که اگر یک شخصی ( پدر ، مادر ، پدر بزرگ ، مادربزرگ و یکی از اقوامی که با اونها نسبت خونی وجود داشته باشه ) زیر چشم خودش این تیرگی ها رو داشته باشه، این مشکل میتونه بین افراد دیگه خانواده هم به ارث برسه.

از گروه های نژادی غیرسفید باشند

این نواحی تیره و سیاه در دور چشم افرادی که پوست تیره تری دارن نسبت به افرادی که روشن پوست هستن، بیشتره. منظور از غیر سفید، سیاه پوست نیست. افرادی که پوست گندمی رنگ هم دارن جزو افرادی به حساب میان که پوستشون سفید نیست. البته رنگ پوست گندمی هم چند طیف مختلف داره که از روشن تا تیره تقسیم میشن.

شاید برای شما مفید باشد » درمان جوش سر سیاه با روش های کارشناس زیبایی 

علت سیاهی دور چشم

خستگی

علت دیگه ی سیاهی و تیرگی دور چشم که در بسیاری از افراد هم دیده میشه، مربوط به اختلالات خواب هست. خواب بیش از حد، خستگی شدید یا فقط چند ساعت خوابیدن در طول شبانه روز، باعث به وجود اومدن این تیرگی ها میشه( بعضی از افراد فکر می کنن که 3-4 ساعت خواب در شبانه روز نیاز بدن رو تامین می کنه در حالی که فکری کاملا اشتباهه و بدن چیزی در حدود 7-9 ساعت به خواب نیاز داره ).

از طرف دیگه کمبود خواب باعث ایجاد مایعاتی در زیر پوست میشه که همین مورد، عامل پفکی شدن یا باد کردن زیر چشم هست. علاوه بر این کمبود خواب باعث بی رنگ شدن و شفاف تر شدن پوست میشه و درنهایت رگ های زیرین پوست مشخص تر میشن و این یعنی علت سیاهی دور چشم.

پکیح رفع سیاهی زیر چشم

درمان سیاهی دور چشم در 5 روز

موثرترین پکیج درمان سیاهی دور چشم در سال 98

پکیج درمان سیاهی زیر چشم، یک کتاب الکترونیک شامل برنامه غذایی 5 روزه ویژه ی سیاهی دور چشم + برنامه استفاده و طرز تهیه چند ماسک ویژه طبیعی + برنامه استفاده و معرفی بهترین کرم های دور چشم برای انواع پوست هست که اگر طبق راهکار ها و برنامه ی مشخص شده عمل کنید در مدت زمان 5 روز سیاهی دور چشم هاتون برطرف خواهد شد.


مدت زمان باقی مانده تا پایان تخفیف ویژه

علت سیاهی دور چشم

اما خواب داریم تا خواب!

عده ای که همین مقدار7-9 ساعت در شبانه روز رو می خوابن، از تیرگی و سیاهی دور چشمشون ناراحت هستن. اما چیزی که مهم و غیرقابل چشم پوشی هست کیفیت خوابه که موجب سرحال بودن و بیمه شدن، نسبت به بیماری ها میشه.

بسیاری از افراد این عادت رو دارن که برنامه های روزانشون رو در خواب حلاجی کنن. از طرف دیگه بعضی از افراد این مشکلات رو زمان خواب ندارن اما به روش دیگه ای خوابشون رو آشفته می کنن. مثل استفاده از داروهای خواب آور یا محرک.

اشتباه نكنين، منظورم از اين داروها فقط الكل يا قرص اِكس نيست. قهوه هم میتونه خواب ناز شما رو خراب کنه!

شاید این مقاله برای شما مفید باشد » از بین بردن جای جوش با روش های سریع کارشناس زیبایی

علت سیاهی دور چشم

علت سیاهی دور چشم و فشار آوردن به چشم

خیره شدن به صفحه ی تلویزیون، گوشی، کامپیوتر و غیره، باعث وارد شدن فشار قابل توجهی به چشم ها میشه و این فشار میتونه باعث بزرگ شدن رگ های خونی بشه. در نهایت ما تاثیر این فشار چشم رو به صورت تیرگی دور چشم ها می بینیم. همین مورد تبدیل به علت سیاهی دور چشم در بین خیلی از جوون های امروزی شده.

آلرژی و علت سیاهی زیر چشم

واکنش های آلرژیک و خشکی چشم میتونه دلیل به وجود اومدن نواحی تیره باشه. علاوه بر این میتونه علائمی مثل خارش، قرمزی و پف چشم رو هم به همراه داشته باشه. از طرفی هیستامین ها هم موجب گشاد شدن رگ ها میشن و در نتیجه، این رگها در زیر پوست مشخص تر میشن.

علاوه بر موارد گفته شده، آلرژی میتونه میل ما رو به مالش و خاروندن نواحی اطراف چشم، که دچار خارش شدن، بیشتر کنه. در نتیجه علائم  بدتر میشن و باعث التهاب، تورم و شکسته شدن رگ های خونی میشه. نتیجه ی همه ی این موارد رو  ما به صورت تیرگی در زیر چشممون میبینیم.

علت سیاهی دور چشم

کم آبی

زمانی که بدن مقدار مناسبی آب دریافت نکنه، پوست زیر چشم کدر و گود افتاده به نظر میرسه(به دلیل نزدیک بودن با استخوان های زیرین).

تابش بیش از حد نور خوشید

مورد دیگه از علت تیرگی دور چشم، قرار گرفتن در معرض نور خورشید هست که می تونه باعث بشه بدن مقدار زیادی ملانین تولید کنه( رنگدانه ای که رنگ پوست رو فراهم می کنه). قرار گیری بیش از حد، در معرض نور خورشید ( به ویژه برای چشم ) می تونه باعث تجمع رنگدانه ها درتیره شدن پوست اطراف چشم هم بشه.

علت تیرگی دور چشم و سیگار کشیدن

سیگار کشیدن باعث ایجاد مشکلات عروقی میشه. مثل انسداد رگ های خونی، در نتیجه گردش خون ضعیف میشه و باعث می شه که رگ های خونی تیره تر و برجسته تر به نظر برسن.

علت سیاهی دور چشم

مصرف کافئین و الکل

علت سیاهی و تیرگی دور چشم افراد، میتونه مصرف بیش از حد کافئین و الکل باشه که باعث از دست رفتن آب بدن میشه. در نتیجه این اتفاق، باعث متورم شدن رگ های خونی و بی خوابی فرد هم میشه.

کمبودهای غذایی

علت سیاهی دور چشم (همراه با سایر علایم) میتونن شامل موارد زیر هم باشن که باید اونها رو هم در نظر داشته باشیم.

 • کمبود آهن(مثل آنمی)
 • خوردن غذاهایی که خوب نیستن
 • استفاده نکردن از میوه ها و سبزیجات
 • خوردن فست فودها (فست فود ها دارای مقادیر زیادی نمک مخفی هستن)

نمک بیش از حد باعث جمع شدن آب و در نهایت سبب متسع شدن (باز شدن) رگ های خونی زیر چشم ها می شه. در اغلب موارد، مصرف غذاهای مناسب یا مکمل های غذایی می تونه این کمبود ها رو جبران کنه.

سایر علت های سیاهی و تیرگی دور چشم ها میتونه شامل موارد زیر باشه. از جمله:

 • گرفتگی بینی موجب بزرگ شدن عروق میشه
 • برخی بیماری ها(مثل تیروئید یا مشکلات کبدی)
 • برخی داروها(مثل داروهای فشارخون بالا)
 • تغییرات هورمونی (برای مثال ملاسما ناشی از بارداری یا جلوگیری از بارداری) می توانه موجب تیرگی اطراف چشم ها بشه
 • درماتیت(التهاب پوست)
 • قطره ی درمانی چشم برای گلوکوم ( کوری تدریجی) ، مانند بیومتوپروست
 • آسیب ها (هایپرپیگمنتیشن در اثر التهاب) برای مثال به دلیل اگزمای آتوپیک، یا مواد آرایشی معطر می تونن روی تیرگی و …
 • سیاهی دور چشم ها تاثیر بزارند
 • بیماری های روحی، عاطفی و تغذیه ای( كاهش وزن ‌های ناگهانی به علت رژيم‌های نامتعارف)

با این توضیحات متوجه شدین که علت سیاهی دور چشم عوامل زیادی داره که دست به دست هم میدن و موجب ایجاد سیاهی دور چشم ها میشن.


رضا بهمنیان | کارشناس زیبایی و تناسب اندام

متاسفانه بعضی از افراد بخاطر داشتن یه سری عادت های نادرست در سبک زندگیشون، باعث به وجود اومدن سیاهی و گودی زیر چشم ها میشن. مهم نیست که تا الان به چه دلیلی مجبور بودین این سیاهی ها رو در زیر چشم هاتون تحمل کنید. در حال حاضر با توجه به « پکیج درمان سیاهی دور چشم در 5 روزه » که شامل رژیم غذایی، ماسک مخصوص طبیعی، معرفی بهترین کرم های دور چشم به همراه روش استفاده، ماساژ دور چشم و … میشه میتونید در عرض 5 روز کامل این سیاهی ها رو از بین ببرید.

پکیح رفع سیاهی زیر چشم

درمان سیاهی دور چشم در 5 روز

موثرترین پکیج درمان سیاهی دور چشم در سال 98

پکیج درمان سیاهی زیر چشم، یک کتاب الکترونیک شامل برنامه غذایی 5 روزه ویژه ی سیاهی دور چشم + برنامه استفاده و طرز تهیه چند ماسک ویژه طبیعی + برنامه استفاده و معرفی بهترین کرم های دور چشم برای انواع پوست هست که اگر طبق راهکار ها و برنامه ی مشخص شده عمل کنید در مدت زمان 5 روز سیاهی دور چشم هاتون برطرف خواهد شد.


مدت زمان باقی مانده تا پایان تخفیف ویژه

علت سیاهی دور چشم

علت سیاهی دور چشم

چه زمانی برای علت سیاهی دور چشم به پزشک باید مراجعه کرد

خیلی از دلایل تورم و تغییر رنگ در زیر چشم جدی نیستن و به پکیج درمانی 5 روزه خیلی خوب جواب میدن. اما باید توجه داشته باشین که اگر این علائم فقط زیر یک چشم هست یا با گذشت زمان علائم بدتر میشه، باید به پزشک مراجعه کنین. بعضی موارد ورم های زیر چشم ممکنه نتیجه ی عفونت یا مسئله پزشکی دیگه ای باشه که نیاز به توجه بیشتر و خاص تری داره.

در صورتی که تورم:

 • شدید و ماندگار باشه
 • با درد، قرمزی یا خارش همراه باشه
 • روی بخش های دیگر بدن تاثیر بزاره

حتما به پزشک مراجعه کنین.

پیشگیری

در بسیاری از افراد میشه از تیرگی و سیاهی دور چشم جلوگیری کرد یا اون رو به حداقل رسوند. بهترین روش استفاده ی روزانه از مرطوب کننده ها ( کرم های دور چشم ) ، کرم های ضد آفتاب ( مخصوص دور چشم ) ، مصرف رژیم غذایی کامل حاوی آهن و ویتامین پتاسیوم(کا) و خواب کافی هست که برای بیشتر افراد جوان رعایت این موارد برای جلوگیری از علت تیرگی زیر چشم ها کافی هست.

ولی  در افراد مسن با بالا رفتن سنشون به دلیل از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست، حل کردن این مشکل کمی بیشتر زمان میبره اما بی تاثیر نیست. با توجه به توضیحاتی که داده شد، افراد مسن هم میتونن از پکیج درمان سیاهی دور چشم استفاده کنن. این پکیج اتفاقا میتونه باعث سفت شدن پوست دور چشم افرادی که پا به سن گذاشتن هم میشه.

علت سیاهی دور چشم

چشم انداز

برای بسیاری از افراد وجود این نواحی تیره و سیاه در زیر چشم هاشون، موقتی هست و اغلب نشون دهنده ی پیری یا کمبود خوابه. با این حال اگر زمانی این تورم و نواحی تیره ی زیر چشم ها بدتر شد برای اطمینان می تونین به پزشک مراجعه کنین.

و در آخر تو چه کاری رو میتونی انجام بدی؟

محصولات و کرم های دور چشم زیادی در بازار وجود داره، که ادعا می کنن می تونن به ازبین بردن پف زیر چشم و روشن کردن نواحی زیر چشم کمک کنن اما همیشه درست کار نمی کنن. و این دلیل داره. شما به هیچ وجه نباید از یک کرم انتظار معجزه داشته باشید درحالی که خودتون سایر موارد درمانی رو رعایت نمیکنید.

در کنار یک محصول دور چشم، همونطور که قبل تر هم گفتم، باید از یک رژیم غذایی درست ( برای جبران کمبود ویتامین ها و مواد مورد نیاز بدن )، ماسک های طبیعی، ماساژ و کمپرس استفاده بشه که در کوتاه مدت نتیجه ی خیلی خوبی حاصل بشه.

نوشیدن آب بیشتر و استفاده از کمپرس های سرد می تونه به کوچک شدن سریع ورم های چشم کمک کنه. در کل چیزی که خیلی مشخصه اینه که برای کاهش ظاهر این تیرگی ها در طولانی مدت، باید تغییراتی رو در روند و شیوه ی زندگیتون بدین.  این آیتم درمورد ورم های چشمی ( پف زیر چشم ) و نواحی تیره که به صورت ژنتیکی ایجاد میشن  هم صدق می کنه.

سایر علت های سیاهی دور چشم که در افراد شایع هستن عبارتند از: اگزما، مسائل مربوط به رنگدانه و خستگی مزمن. امیدوارم  این مقاله، که کامل ترین مقاله در مورد علت سیاهی دور چشم، در وب فارسی هست، براتون مفید بوده باشه.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن